🌊Ekinlerin Sulanması

Ekinleri sulamanın 3 farklı yolu vardır.

1- Kovayla sulamak Su dolu kovayla tarım kasasına sağ tıklamanız yeterlidir.

2- Sulama kapları ile sulamak Tahta ve Bakır sulama kabı başlıklarını çiftçi köylüden alabilirsiniz. Demir sulama kabı başlığını ise ise efsanevi kasa açarak elde edebilirsiniz. Sulama kabı başlıklarını direkt olarak kullanamazsınız üretmeniz gerekir alttaki sekmelerden hangi sulama kabını üretmek istiyorsanız bakabilirsiniz. Sulama kabını bir suya sağ tıklayarak doldurabilirsiniz, tarım kasasına sağ tıkladığınızda tarım kasası sulanmış olacaktır.

Özellikleri: Su kapasitesi: 2 su Sulama alanı: 1x1

Üretimi:

3- Fıskiyeler Ekinlerinizi sulanması gereken zamanda otomatik olarak sular. Önceden içine su koymalısın fıskiyelerin su kapasitesi ve suladığı alanlar farklıdır. Fıskiyeleri direkt olarak alamazsınız fıskiye başlığı olarak satılırlar. Çiftçi köylüden fıskiye başlıklarını alabilirsiniz.

Tahta Fıskiye Su kapasitesi: 5 Sulama alanı: 5x5 Üretimi:

Fıskiye 5x5lik alanın ortasına koyulur. Ortaya başka bir blok koyabilirsiniz. Su doldurma: Sulama kabıyla su doldurmak için önce sulama kabını dolduruyoruz ardından fıskiyeye sağ tıklıyoruz.

Demir FIskiye Su kapasitesi: 12 Sulama alanı: 7x7

Üretimi:

Fıskiye 7x7lik alanın ortasına koyulur. Ortaya başka bir blok koyabilirsiniz. Su doldurma: Sulama kabıyla su doldurmak için önce sulama kabını dolduruyoruz ardından fıskiyeye sağ tıklıyoruz.

Last updated